Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Matematika>Potvynio hidrografo aproksimacija beta skirstiniu

Potvynio hidrografo aproksimacija beta skirstiniu

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Naudojami metodai. Potvynio hidrografo modelio kintamieji. Beta tikimybinio tankio funkcija (ttf). Beta funkcijos išreiškimas per Gama funkciją. Nemuno potvynio matematinis modeliavimas. Modeliavimo duomenų aprašymas. Potvynio hidrografo aproksimacija beta skirstiniu. Tikslumo vertinimas. Modelio vystymas. Kitų skirstinių panaudojimas potvynio aproksimacijai. Nupjautojo normalinio skirstinio taikymas potvynio aproksimacijai. Gama skirstinio taikymas potvynio aproksimavimui. Trikampio skirstinio taikymas potvynio aproksimavimui. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienais metais Nemunas grasina didžiuliais potvyniais. Pavasario potvynio metu, per pora mėnesių į Kuršių marias suplūsta 2/5 metinio Nemuno vandens nuotėkio. Pavasariniai potvyniai sukelia rūpesčių Nemuno deltos pakrančių gyventojams. Išsiliejęs vanduo griauna pylimus, apsemia gyvenvietes, ardo kelius, našmenimis užneša derlingus žemės plotus. Su gamtos stichija kovoti labai sunku, tačiau pakankamai tiksliai suprognozavus gresiančio potvynio dydį ir jo trukmę, bei tinkamai jam pasiruošus, būtų galima bent dalinai sumažinti potvynio keliamą grėsmę. Mokėti "pažint" potvynį yra svarbu ir hidrologijos specialistams, kad efektyviai numatytų ir plėtotų vandens resursų inžinerinius planavimus, projektavimus ir tvarkymus.
Potvynis yra aprašomas pagal maksimalų debitą viso potvynio metu, trukmę ir viso potvynio nuotiekio kiekį.
Potvynio hidrografo parametrai yra atsitiktiniai dydžiai, apibrėžiantys ir pačio potvynio atsitiktinumą.
Potvynį nagrinėsime pasinaudoje dviejų parametrų beta tikimybinio tankio funkcija, kurios parametrai gaunami statistiniais metodais.
Metodo tinkamumui demonstruoti buvo naudojami tokie duomenys: nuo 1920 iki 1996 metų surinkti kasdieniai Nemuno debitai iš dviejų matavimo stočių – Nemaniūnų ir Birštono, (žiūrėti 1 priedą). Dėl duomenų surinkimo klaidų bei karo metų, iš imties buvo pašalinti keleto metų duomenys.
Pasaulinėje praktikoje potvynių hidrografai dažniausiai yra apibrėžiami distributyviaisiais metodais, taip pat sutelktųjų parametrų metodais, tokiais kaip izochronų, vienetinio hidrografo, Kalinino- Miliukovo ir kitais [7]. Tyrimai, susiję su tikimybinių skirstinių panaudojimu nėra plačiai nagrinėjami, nedaug tokios medžiagos pateikiama ir literatūroje.

Kai kurie hidrologijos institutai, kaip "Nacionalinis hidrologijos institutas" Indijoje ir "Vandens resursų inžinerijos departamentas" Švedijoje [2], potvynį, pasinaudodami sudėtiniais rezultatais, aproksimuoja gama skirstiniu. Šiame darbe, naudojantis tyrimais, atliktais Kvebeko regiono, Kanada, upių baseinams, [1], Nemuno potvyniai buvo aproksimuoti beta skirstiniu. Taip pat, norint palyginti rezultatus, potvyniai buvo aproksimuojami nupjautuoju normaliniu, gama ir trikampiu skirstiniais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-04
DalykasMatematikos diplominis darbas
KategorijaMatematika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis113.49 KB
AutoriusAndrius Berzinis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasInformatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Potvynio hidrografo aproksimacija beta skirstiniu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą