Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Matematika>Matematinis modeliavimas: Nemuno potvynis

Matematinis modeliavimas: Nemuno potvynis

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Nemuno potvynio matematinis modeliavimas. Modeliavimo duomenų aprašymas. Potvynio hidrografo aproksimacija beta skirstiniu. Tikslumo įvertinimas. Modelio vystymas. Kitų skirstinių panaudojimas potvynio aproksimacijai. Nupjautojo normalinio skirstinio taikymas potvynio aproksimacijai. Gama skirstinio taikymas potvynio aproksimavimui. Trikampio skirstinio taikymas potvynio aproksimavimui. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienais metais Nemunas grasina didžiuliais potvyniais. Pavasario potvynio metu, per pora mėnesių į Kuršių marias suplūsta 2/5 metinio Nemuno vandens nuotėkio. Pavasariniai potvyniai sukelia rūpesčių Nemuno deltos pakrančių gyventojams. Išsiliejęs vanduo griauna pylimus, apsemia gyvenvietes, ardo kelius, nešmenimis užneša derlingus žemės plotus. Su gamtos stichija kovoti labai sunku, tačiau pakankamai tiksliai suprognozavus gresiančio potvynio dydį ir jo trukmę, bei tinkamai jam pasiruošus, būtų galima bent dalinai sumažinti potvynio keliamą grėsmę. Mokėti "pažint" potvynį yra svarbu ir hidrologijos specialistams, kad efektyviai numatytų ir plėtotų vandens resursų inžinerinius planavimus, projektavimus ir tvarkymus. Potvynis yra aprašomas pagal maksimalų debitą viso potvynio metu, trukmę ir viso potvynio nuotiekio kiekį. Potvynio hidrografo parametrai yra atsitiktiniai dydžiai, apibrėžiantys ir pačio potvynio atsitiktinumą. Potvynį nagrinėsime pasinaudoje dviejų parametrų beta tikimybinio tankio funkcija, kurios parametrai gaunami statistiniais metodais.
Metodo tinkamumui demonstruoti buvo naudojami tokie duomenys: nuo 1920 iki 1996 metų surinkti kasdieniai Nemuno debitai iš dviejų matavimo stočių – Nemaniūnų ir Birštono. Dėl duomenų surinkimo klaidų bei karo metų, iš imties buvo pašalinti keleto metų duomenys.
Pasaulinėje praktikoje potvynių hidrografai dažniausiai yra apibrėžiami distributyviaisiais metodais, taip pat sutelktųjų parametrų metodais, tokiais kaip izochronų, vienetinio hidrografo, Kalinino- Miliukovo ir kitais [7]. Tyrimai, susiję su tikimybinių skirstinių panaudojimu nėra plačiai nagrinėjami, nedaug tokios medžiagos pateikiama ir literatūroje.
Kai kurie hidrologijos institutai, kaip "Nacionalinis hidrologijos institutas" Indijoje ir "Vandens resursų inžinerijos departamentas" Švedijoje [2], potvynį, pasinaudodami sudėtiniais rezultatais, aproksimuoja gama skirstiniu. Šiame darbe, naudojantis tyrimais, atliktais Kvebeko regiono, Kanada, upių baseinams, [1], Nemuno potvyniai buvo aproksimuoti beta skirstiniu. Taip pat, norint palyginti rezultatus, potvyniai buvo aproksimuojami nupjautuoju normaliniu, gama ir trikampiu skirstiniais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-16
DalykasMatematikos kursinis darbas
KategorijaMatematika
TipasKursiniai darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis67.96 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Matematinis modeliavimas Nemuno potvynis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą