Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Matematika>Žymiausi matematikai. Blezas Paskalis

Žymiausi matematikai. Blezas Paskalis

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Vaikystė. Kūgio pjūviai ir azartiniai uždaviniai. Traktatas apie aritmetinį trikampį. Cikloidė. Paviršių bei kūnų susidarymo ir matavimo pricipai. Paskutiniai gyvenimo metai. Išvados.

Ištrauka

Matematika yra mąstymo būdas. Tai simbolių logika- visada tiksli, griežta ir negailestinga. Prielaidų aibę, matematika gali daryti įvairias išvadas, pavyzdžiui, ar tos prielaidos nėra prieštaringos. Pavyzdžiui taikomojoje matematikoje yra reikalaujama, kad tiek prielaidos, tiek išvados būtų pagrįstos moksliniais stebėjimais ir eksperimentais. Beveik visų sričių mokslininkai taiko matematiką kurdami, spręsdami ir vertindami savo srities modelius ir analizuodami hipotezes bei išvadas. Neseniai biologai ir psichologai pradėjo naudoti ypač sudėtingus matematinius metodus iki tol neišaiškintiems biologijos ir psichikos reiškinių sistemingam tyrimui. Tai įrodo, kad matematika yra tikrai galingas įrankis
Matematikai apibūdina ir atpažįsta pavyzdžius ir padaro abstrakcijas apie juos. Jie gali panaudoti tai, ką jie išmoko nupiešti, bei išvadas apie natūralų pasaulį, arba jie gali daryti tikras machenacijas iš tikros laimės. Piešdami įprastą žodyną, žymėjo sistemą, tradicijas, ir mokslo kūną, matematikai praneša vieni kitiems apie savo suvokimą ir įžvalgumą.
Vienas iš žymiausių 17 amžiaus mokslininkų neabejotinai padaręs įnašą į matematiką yra Blezas Paskalis.


1623 metų birželio 19 dieną netolimame Piuji de Domo, ant kalvų tarp dviejų upelių išsidriekusio Klermono Ferano - Overnės sostineje, už keleto žingsnių nuo katedros, Gran Gra gatvės name gimė berniukas. O po savaitės jis buvo pakrikštytas ir Sen Pjero parapijos metrikų knygoje buvo įrašyta: "Šiandien, 1623 metų birželio 27 dieną, buvo pakrikštytas Blezas Paskalis, bajoro Etjeno Paskalio, išrinktojo Overnės karališkojo patarėjo Klermone, ir bajorės Antuanetės Begon sūnus; krikšto tėvas bajoras Blezas Paskalis, Overnės senešalystės karališkasis patarėjas Klermone, krikšto motina ponia Antuanetė de Fonfreid.
Knygoje pasirašė Paskalis ir Fonfreid".
Paskaliai- sena Overnės giminė. Šią pavardę turėjo dvi šeimos
Etjenas Paskalis buvo gerbiamas apygardoje ne tiek dėl užimamos vietos ir visai padoraus turto, kiek dėl nesuteptos garbės bei pastangų teisingai ir nepaperkamai eiti savo itin subtilias ir sudėtingas teisininko pareigas. Tai buvo valdingas, o gal ir kiek išdidus valdininkas, visiškai atsidėjęs savo darbui.
Antuanetė Begon pasižymėjo įžvalgiu ir šviesiu protu, begaliniu romumu ir pamaldumu. Atviraširdė, švelni ir gera, ji dažnai dalydavo elgetoms išmaldą, nuolat duodavo pinigų vargšų šeimoms ir savo gailestingumu tarsi sušvelnindavo kietaširdį savo vyro sąžiningumą, teisėjo rūstį ir nepalenkiamumą.
Etjeno Paskalio ir Antuanetės sąjunga buvo pagrįsta abipuse simpatija, ir sutuoktiniai, nors ir skirtingų charakterių, atrodo, švelniai mylėjo vienas kitą. Netrukus jaunavedžiams pasipylė vaikų. Pirmoji duktė, Antuanetė, gimusi 1617 metų gruodi, mirė, nesulaukusi nė savo krikštynų. 1620 metų sausio mėnesį gimė vyresnioji Blezo sesuo, Žilberta, o 1625- jų lapkritį- jaunesnioji, Žaklina.
1626 metais, kai Blezas neturėjo nė trejų metų, mirė jo motina, ligota ir gležna moteris. Trisdešimt aštuonerių metų našlys liko vienas su trimis mažais vaikais. Bet laikas pamažu slopino jo širdgėlą, o prie to nemažai prisidėjo nauji rūpesčiai dėl augančių vaikų. Neketindamas antrą kartą vesti, Etjenas Paskalis vis daugiau rūpinosi dukterų ir sūnaus išsimokslinimu. Tėvas buvo taip prie vaikų prisirišęs, kad niekam nepatikėdavo to svarbaus reikalo ir pats mokė juos gramatikos, geografijos ir istorijos. Ypač jis prisirišo prie sūnaus, kuris, iš pat mažens buvo matyti, turės gerą galvą. Vos tik brolis pradėjo kalbėti, prisimena Žilberta, ėmė aiškėti visiškai neįprastas tokiam amžiui jo proto pagaulumas – jis domėjosi daiktų prigimtimi, i klausimus atsakinėjo trumpai, aiškiai ir visada prideramai.
Paskalio laikais vaikus mokydavo arba namų mokytojai ,arba jie mokydavosi koledžuose bei vienuolynų mokyklose. Bet Paskalio tėvas neleido berniuko i koledžą, nesamdė jam namų mokytojų, o pats buvo vienintelis sūnaus mokytojas ir auklėtojas. Jis mokė Blezą atidžiai stebėti aplinkos reiškinius, mąstyti apie juos, aiškiai ir gerai įsisąmoninti visus veiksmus bei poelgius. Etjenas Paskalis iš anksto sudarė ir kruopščiai apgalvojo sūnaus mokymo planą, laikydamasis taisyklės, kad mokomasis dalykas neturi būti per sunkus vaiko protui ir turi atitikti jo amžių. Dėl to tėvas nutarė nemokyti sūnaus lotynų ir graikų kalbų. Kol jam nesueis dvylika metų, o matematikos – vieno svarbiausių plane numatytų disciplinų – iki penkiolikos ar šešiolikos metų. Užtat nuo aštuonerių metų jis ėmė Blezui aiškinti įvairių kalbų bendrąsias sąvokas, pasakoti, kaip jos susidaro, kaip persiduoda iš vienos šalies į kitą ir paklūsta gramatikos taisyklėms. Paskaliui jis parodė, kaip tos taisyklės padeda mokytis užsienio kalbų. Aiškindamas visuotinės gramatikos pagrindus, tėvas mokė Blezą protauti perdėm racionaliai ir teoriškai, ieškoti visų daiktų bendrųjų principų bei dėsnių ir tik po to tiesiogiai su visais daiktais susipažinti, pereiti prie atskirų konkrečių klausimų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-24
DalykasMatematikos referatas
KategorijaMatematika
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis139.8 KB
AutoriusOksikas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaVilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zymiausi matematikai. Blezas Paskalis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centras / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą