Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Matematika>Matematika (14)

Matematika (14)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Matematika. Skaičius. Koks skaičius paskutinis? Matematikos krizės. Matematika tautosakoje. Prie aritmetikos ištakų. Senovės egiptiečiai. Skaičiai. Trupmenos. Ilgio matavimas. Kalendorius. Mokesčiai.

Ištrauka

Matematika – mokslas, kuris gyvuoja tiek kiek ir pati žmonija. "Mokslo istorija negali apsiriboti idėjų raida - ji turi taip pat liesti žmones su jų ypatybëmis, talentais, priklausymu nuo socialinių sąlygų nuo šalies ir epochos. Kultūros raidoje pavieniai žmonės turėjo ir tebeturi kur kas didesnę reikšmę negu bendrojoje žmogaus istorijoje… Todël aišku, jog žmonių gyvenimas ir veikla- labai svarbus mokslo raidos veiksnys, o jų gyvenimo aprašymas yra neatskiriama mokslo istorijos dalis…" Aš visa širdimi pritariu šiai Sergėjaus Vavilovo minčiai. Taip, žmogus visada, visais pažangos laikais, visose šalyse garsus yra darbais. Tačiau mokykloje mes nagrinëjame tik mokslininkų darbus, o šių žmonių gyvenimas lieka visiškai nežinomas, kaip ir pati matematikos istorija. Kai išgirstu Pitagoro vardą, pirma mintis kuri man šauna į galvà yra teorema.Tačiau Pitagoras ne brėžinys ir ne teorema,-tai žmogus, kuris gyveno. Man pasidarė įdomu, kas matematika yra iš tiesų. O tai be galo įvairiapusiškas mokslas…

Matematika - tai mokslas, tiriantis struktūrų, kitimų ir erdvių modelius. Formaliai matematika yra aksiomomis apibrėžtų abstrakčių struktūrų nagrinėjimas, naudojant logiką ir matematinius žymėjimus.

Žodis "matematika" kilęs iš graikų kalbos žodžio μάθημα (máthema), reiškiančio "mokslą, žinias, ar pažinimą"; μαθηματικός (mathematikós) reiškia "pažinimo meilę".

Matematikai tyrinėja struktūras, kurios turi atitikmenis kituose tiksliuosiuose moksluose, pavyzdžiui, fizikoje, taip pat apibrėžia naujas struktūras ir jas nagrinėja dėl tam tikrų priežasčių, nes naujomis struktūromis galima sudaryti apibendrinimą kelioms matematikos temoms ar palengvinti dažnai atliekamus skaičiavimus. Be to, daugelis matematikų tyrinėja tam tikras sferas tik dėl estetinių tikslų, palyginti matematiką su menais, o ne su taikomaisiais mokslais.

Matematikos teorijomis remiasi kiti tikslieji mokslai - fizika, informatika, ekonomika ir pan.

Matematikos raidą galime nagrinėti kaip vis labiau abstrakčių idėjų raidą. Pirmoji tokia abstrakcija greičiausiai yra skaičiai. Pagrindinės matematikos disciplinos išaugo iš poreikio daryti komercinius skaičiavimus, matuoti žemę bei numatyti astronominius įvykius. Šie trys poreikiai gali būti susieti su plačiomis matematikos dalimis - struktūros, erdvės ir pokyčių tyrimus.

Matematikos istorija prasideda priešistoriniais laikais - priešistoriniai žmonės mokėjo skaičiuoti ne tik konkrečius objektus, bet ir abstrakčius - dienas, sezonus, metus. Natūraliai prireikė sudėties ir atimties. Tikriausiai pirmiesiems skaičiavimams nereikėjo net rašto sistemos, o išsivysčius raštui pradėjo vystytis tokios sritys kaip žemėlapių paišymas, geometrinių figūrų naudojimas paprastų objektų vaizdavimui, ir panašiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-24
DalykasMatematikos referatas
KategorijaMatematika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis41.42 KB
Autoriuslintuke
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaKelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Matematika (14) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą