Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Matematika>Skaičius "pi"

Skaičius "pi"

  
 
 
1234567
Aprašymas

Matematika. Skaičių gausybė matematikoje. Skaičius "pi". Geometrija. Keletas "pi" panaudojimų skaičių teorijoje. Skaičiaus "pi" istorija, prigimtis. Cheopso piramidė – vienas iš pasaulio stebuklų.

Ištrauka

Matematika – tai mokslas, tiriantis struktūrų, kitimų ir erdvių modelius. Formaliai matematika yra aksiomomis apibrėžtų abstrakčių struktūrų nagrinėjimas, naudojant logiką ir matematinius žymėjimus.
Šis mokslas kupinas brėžinių, figūrų, įvairių skaičiavimų ir, be abejo, skaičių, be kurių tiesiog neįmanoma apsieiti.

Skaičių matematikoje taip pat gausybė. Tai pirminiai, sudėtiniai, natūralieji, sveikieji, racionalieji bei daugybė kitų.
Vienas iš įdomesnių ir dažnai sutinkamų skaičių matematikoje.
Skaičius ("pi") matematikoje reiškia apskritimo ilgio ir skersmens santykį. Tai matematinė konstanta, plačiai naudojama matematikoje ir fizikoje. Euklido geometrijoje "pi" naudojama apskritimo perimetrui bei plotui paskaičiuoti. Daugumoje naujesnių knygų šis skaičius analitiškai apibrėžiamas trigonometrinėmis funkcijomis, t.y. kaip mažiausią teigiamą x, kuriam sin(x)=0. Tai iracionalusis skaičius, taip pat nenustatyta ar yra kokia nors seka jo užrašymui. Apytikslė, visiems žinoma "pi" reikšmė yra 3,14 (suapvalinta iki 2 skaitmenų po kablelio).
"Pi" negali būti užrašytas kaip dviejų sveikųjų skaičių santykis. Tai 1761 metais įrodė Johanas Heinrichas Lambertas. 1882 metais įrodyta, kad skaičius yra transcendentinis, tai yra neegzistuoja toks polinomas su racionaliais koeficientais, kurio šaknis būtų "pi".
Tuo pačiu negalima išreikšti "pi" reikšmės naudojant baigtinį kiekį sveikųjų ir racionaliųjų skaičių bei jų šaknų. Tai reiškia, kad neįmanoma naudojant liniuotę ir skriestuvą nupiešti kvadrato, kurio plotas būtų lygus duoto apskritimo plotui.

Geometrija. "Pi" naudojama daugelyje geometrinių formulių, susijusių su apskritimais ir sferomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-09
DalykasMatematikos referatas
KategorijaMatematika
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis116.92 KB
AutoriusMeida
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaVilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skaicius pi [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 4 puslapiai 
  • Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija / 12 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą