Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Matematika>Žymiausi matematikai: R. Dekartas, E. Galua, T. Miletietis

Žymiausi matematikai: R. Dekartas, E. Galua, T. Miletietis

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Renė Dekartas. Biografija. X ir Y Dekarto sandauga. Evaristas Galua. Biografija. Galua grupių teorija. Talis Miletietis. Biografija. Antrasis trikampių lygumo požymis. Išvados.

Ištrauka

Matematika, mokslas, tiriantis realaus pasaulio kiekybinius santykius ir erdvines formas, t.p. sąryšius tarp abstrakčių logiškai įmanomų objektų, gautų daugialaipsnio apibendrinimo ir idealizacijos būdu iš tikrovės reiškinių analizės. Pagal tyrimo objektą matematika sąlygiškai skirstoma į šakas: matematinę logiką, aibių teoriją, algoritmų teoriją, skaičių teoriją, algebrą, geometriją, topologiją, matematinę analizę, diferencialinių lygčių teoriją, skaičiavimo matematiką, tikimybių teoriją ir matematinę statistiką, informacijos teoriją, lošimų teoriją, matematinį programavimą. Visos matematikos šakos yra glaudžiai susipynusios, jų sandūroje formuojasi naujos šakos. ¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬– algebrinė geometrija, tikimybinė skaičių teorija ir kitos. Matematikos metodai naudojami visuose moksluose, todėl atsiranda naujos mokslo kryptys: matematinė fizika, statistinė mechanika, mat. ekonomika, mat. lingvistika. Elektroninių skaičiavimo mašinų sukūrimas išplėtė galimybes naudoti matematiką kituose moksluose.
Matematika – mokslas, kuris gyvuoja tiek, kiek ir pati žmonija. "Mokslo istorija negali apsiriboti idėjų raida – ji turi taip pat liesti žmones su jų ypatybėmis, talentais, priklausymu nuo socialinių sąlygų, nuo šalies ir epochos. Kultūros raidoje pavieniai žmonės turėjo ir tebeturi kur kas didesnę reikšmę, negu bendrojoje žmogaus istorijoje. Todėl aišku, jog pažangių žmonių gyvenimas ir veikla – labai svarbus mokslo raidos veiksnys, o jų gyvenimo aprašymas yra neatskiriama mokslo istorijos dalis…" Aš visa širdimi pritariu šiai Sergėjaus Vavilovo minčiai. Taip, žmogus visada, visais laikais, visose šalyse garsus yra darbais. Tačiau mokykloje mes nagrinėjame tik mokslininkų darbus, o šių žmonių gyvenimas lieka visiškai nežinomas. Kai išgirstu Pitagoro vardą, pirma mintis, kuri man šauna į galvą yra teorema. Tačiau Pitagoras – tai ne brėžinys ir ne teorema, visų pirma jis žmogus, kuris turėjo savo likimą. Aš supažindinsiu ne tik su atradimais, teoremomis, jų įrodymais, bet ir su poros matematikų likimais.

Žinomas prancūzų filosofas, matematikas Renė Dekartas (Descartes) gimė 1596 m. kovo 31 d. La Hajė (Prancūzija) katalikiškoje teismo tarnautojo šeimoje. Renė motina mirė vos sūnui gimus. Vėliau jis sakė, jog paveldėjo iš motinos sausą kosulį ir blyškų veidą. Mokėsi La Fešo jėzuitų kolegijoje. Dalyvavo Trisdešimties metų kare. Rengėsi karininko karjerai, besusitikęs su mokyklos draugu M. Mersenu, vėliau tapusiu didžiu matematiku, pakeitė planus – entuziastingai susidomėjo mokslais. Dekarto ir Perseno draugystė truko daugel metų. Kaip tik Mersenas siejo vienatvę mėgstantį Dekartą su kitais mokslininkais.
1621 m. pavasarį Dekartas tik per stebuklą liko gyvas. Laivu (tik su vienu asmens sargybiniu) jis nusprendė keliauti į Šiaurės Europą. Jūreiviai sumanė jį nunuodyti ir išmesti į jūrą. Jie nepagalvojo, kad Dekartas gali suprasti jų kalbą. Išsitraukęs špagą, jis privertė plėšikus pasukti laivą į krantą ir išsigelbėjo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-10
DalykasMatematikos referatas
KategorijaMatematika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis504.44 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaVilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zymiausi matematikai R. Dekartas E. Galua T. Miletietis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centras / 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą