Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Matematika>Lopitalio taisyklės taikymas funkcijos ribų skaičiavime

Lopitalio taisyklės taikymas funkcijos ribų skaičiavime

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Lopitalio teorema. Lopitalio taisyklė taikoma neapibrėžtumams aiškinti. Uždaviniai. Lopitalio taisyklė taikoma neapibrėžtumams aiškinti. Uždaviniai savikontrolei. Išvados.

Ištrauka

Matematika - tai mokslas, tiriantis struktūrų, kitų ir erdvių modelius. Žodis "matematika" kilęs iš graikų kalbos žodžio "máthema", reiškiančio "mokslą, žinias, ar pažinimą, "mathematikós" reiškia "pažinimo meilę". Matematikai tyrinėja struktūras, kurios turi atitikmenis kituose tiksliuosiuose moksluose, pavyzdžiui, fizikoje, taip pat apibrėžia naujas struktūras ir jas nagrinėja dėl tam tikrų priežasčių, nes naujomis struktūromis galima sudaryti apibendrinimą kelioms matematikos temoms ar palengvinti dažnai atliekamus skaičiavimus. Be to, daugelis matematikų tyrinėja tam tikras sritis tik dėl estetinių tikslų, palyginti matematiką su menais, o ne su taikomaisiais mokslais.
Matematikos istorija prasideda priešistoriniais laikais - priešistoriniai žmonės mokėjo skaičiuoti ne tik konkrečius objektus, bet ir abstrakčius - dienas, sezonus, metus. Natūraliai prireikė sudėties ir atimties.
Išsiplėtojus prekybai, visos pirmykštės civilizacijos sukūrė skaičiaus ir mato sąvokas. Beveik prieš 6000 metų šumerai vartojo skaičiavimo sistemą, kurios pagrindas 10 (dešimtainę sistemą), ir sistemą, kurios pagrindas 60 (šešiasdešimtainę sistemą). Šešiasdešimtainė sistema išliko iki mūsų dienų (matuojama laikas ir kampai), primindama mums, jog Babilonijos žyniai nuolat stebėjo Saulės, Mėnulio ir kitų planetų judėjimą, tyrė jų įtaką žmogui.
Senovės graikai pagrindė matematiką logika ir pavertė ją tiksliuoju mokslu; juo remiantis, iš pradinių prielaidų buvo galima gauti neakivaizdžius teiginius. Euklido "Pradmenys", parašyti apie 300 m. pr. m. e. yra pirmasis šio požiūrio pavyzdys, įtvirtinęs geometrinį mąstymą 2000 metų.
Senovės Graikijos aukso amžius pagimdė matematiką, tačiau po to ji ilgus amžius buvo sustingusi. Romėnai naudojosi savo pirmtakų matematika, bet naujų problemų nesprendė. Matematikos pažangos nebuvo iki pat XVI a. Mūsų laikais pasaulis keičiasi anksčiau neregėtais tempais. Tai rodo naujų matematikos šakų plėtotė ir jų taikymas mokslo, technikos, pramonės ir prekybos reikalams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-06
DalykasMatematikos referatas
KategorijaMatematika
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis50.99 KB
AutoriusSarunas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasI. Maciulevičienė, R. Maciulevičius
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lopitalio taisykles taikymas funkcijos ribu skaiciavime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • I. Maciulevičienė, R. Maciulevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą