Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Matematika>Aukso pjūvis geometrijoje, gamtoje ir mene

Aukso pjūvis geometrijoje, gamtoje ir mene

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Tikslai. Įžvelgti ir parodyti aukso pjūvį žmogaus kūne, gamtoje, architektūroje, fibonačio skaičiuose ir geometrinėse figūrose. Atlikti tyrimą, ar "auksinis stačiakampis" patrauklesnis žmogaus akiai nei paprastieji stačiakampai. Atsiradimo istorija. Proporcija. Fibonačis ir jo skaičių eilė. Aukso pjūvis gamtoje. Gnomoninis augimas. Aukso pjūvis ir žmogus. Kaip patikrinti figūros taisyklingumą?. Tiriamasis darbas. Patrauklioji proporcija. Išvada.

Ištrauka

Pradedant ką nors komponuoti, pirmiausia iškyla objekto dydžio klausimas. Proporcijos – labai svarbi kompozicijos harmonizavimo priemonė, turinti didelę meninę ir praktinę reikšmę. Egzistuoja paprastieji ir iracionalieji proporcijų santykiai. Populiariausias iš iracionaliųjų santykių – vadinamas aukso pjūvis. Didysis astronomas Kepleris rašė: "Geometrija turi dvi didžiąsias brangenybes : viena yra Pitagoro teorema,kita – aukso pjūvis. Pirmąja mes galėtume lyginti su auksu; antrąją – vadinti neįkainuojamu brangakmeniu". Aukso pjūvis plačiausiai taikomas architektūroje, mene, dizaine, gyvojoje gamtoje. Pirmą kartą jis minimas Euklido "Pradmenyse".
Akademikas Jonas Kubilius knygoje primena:" Bičiuliai pasakojo, kad Tadž Mahalas dar įspūdingiau atrodo , kai saulė ant jo meta pirmus ryto spindulius, bet aš negaliu pamiršti ir tos nakties.O kaip matematikas dar kartą įsitikinau, kokį stebuklą daro tobulos statinio proporcijos. Tadž Mahalas atrodė kokius tris kartus mažesnis , negu iš tikrųjų".

• Įžvelgti ir parodyti aukso pjūvį žmogaus kūne, gamtoje, architektūroje, Fibonačio skaičiuose ir geometrinėse figūrose.
• Atlikti tyrimą, ar " auksinis stačiakampis" patrauklesnis žmogaus akiai nei paprastieji stačiakampai .

• Sieti teorines žinias su žmogumi, gamta ,architektūra, geometrija ir praktika.
• Ugdyti kūrybiškumą, savarankiškumą.
• Bendradarbiauti su mokiniais ir mokytojais, atliekant tyrimą.
• Tobulinti gebėjimą naudotis informacijos šaltiniais ir IT.

Amerikiečių matematikas Markas Baras graikų kalbos raidę Fi panaudojo aukso pjūviui išreikšti: savo skulptūrose įamžino aukso pjūvį taikiusio graikų skulptoriaus Fidijo vardo pirmąją raidę.
Daugelis galvoja, jog sakydamas "pjūvis" Proklas turi omenyje "aukso pjūvį". Žinoma, kad Eudoksas lankė Platono paskaitas, todėl visiškai pagrįsta manyti, jog jis galėjo nagrinėti šiose paskaitose iškeltus klausimus. Hefas savo Euklido "Elementų" leidime rašo: "penkiakampio braižymas pritaikant lygiašonio trikampio metodą, susijusį su tuo, kas išdėstyta aukščiau, pitagoriečiams buvo žinomas", todėl drąsiai galime teigti, kad tai ir buvo aukso pjūvio tyrinėjimo pradžia.
Hipsiklas apie 150 m. prieš Kristų rašė apie taisyklingą daugiasienį. Jis yra darbo, kurį XIV Euklidas pavadino "Elementų knyga" autorius. Darbe nagrinėjami į sferą įbrėžti taisyklingi kūnai. Aukso pjūvis pradedamas taikyti išraiškose (brėžiniuose).
Iki tol aukso pjūvis, regis, buvo laikomas geometrijos savybe ir nėra akivaizdaus įrodymo, jog kas nors būtų stengęsis skaičių susieti su pjūviu. Be abejo, jei AB ilgis( 1 pav.) yra 1, o AC = x, kai C dalina AB aukso pjūvio proporcija (santykiu), tuomet pritaikydami paprastą algebrą galime rasti x. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMatematikos referatas
KategorijaMatematika
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis603.89 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aukso pjuvis geometrijoje gamtoje ir mene [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Kaišiadorių Algirdo Brazausko vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • Roma Greičiūtė
Pasidalink su draugais