Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Matematika>Matematika bankininkystėje

Matematika bankininkystėje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Bankų istorija. Lietuvos bankas. Bankų pinigai. Procentai. Procentai ir promilės. Pagrindiniai procentų uždaviniai. Palūkanos. Pagrindinės sąvokos. Paprastosios palūkanos. Kaupimas naudojant paprastąsias palūkanas. Sudėtinės palūkanos. Kaupimas naudojant sudėtines palūkanas. Nominalioji ir efektyvioji palūkanų norma. Kapitalo dvigubėjimas. Diskontas. Periodiniai mokėjimai. Finansinė renta. Amžinoji renta. Finansinės rentos dabartinė vertė. Infliacija. Kreditas. Trumpalaikis kreditas. Laipsniškas kredito grąžinimas. Kredito konversija. Išvados.

Ištrauka

Bet kuri ūkinė veikla neatsiejama nuo įvairių skaičiavimų, tenka spręsti visokius uždavinius. Įmonės savininkui reikia numatyti ką ir kiek tenka gaminti, kad gamyba būtų pelninga. Verslininkui tenka galvoti ir spręsti, kur naudingiau investuoti savą kapitalą. Bankas turi nustatyti tokią palūkanų normą, kad ji būtų priimtina klientams, o bankui duotų pelną. Kreditų gavęs asmuo turi apskaičiuoti, kokią pinigų sumą jis turi įnešti į banką kasmet, kad visas kreditas, įskaitant palūkanas, būtų grąžintas per sutartyje numatytą laikotarpį. Žmogus, patikėjęs savo santaupas bankui, nori žinoti, kiek pinigų jis turės praėjus keliems mėnesiams ar keleriems metams. Ne visi šie uždaviniai lengvai sprendžiami, ypač rinkos sąlygomis, kai duomenys bei uždavinio parametrai priklauso nuo įvairių iš anksto nenumatytų veiksmų.
Ekonominei sistemai tolydžiai plėtojantis, finansų mechanizmas darėsi vis sudėtingesnis, kreditiniai sandoriai nepaprastai išplito ir dabar dauguma įvairių dydžių verslo sandorių atliekama per bankus.
Bankas – finansų institucija, priimanti indėlius iki pareikalavimo ir teikianti komercines paskolas.
Kitaip tariant, bankai yra sankcionuota indėlių priėmimo įstaiga, gaunanti piniginius indėlius iš asmenų bei visuomeninkų ar kitokių įstaigų ir įsipareigojanti juos grąžinti indėlininkui pateikus reikiamą dokumentą. Bankai yra komercinės įstaigos, kurios gauna pelną už kitaip nenaudojamų indėlių skolinimą tiems, kuriems reikia skolintis, o už paslaugą dažniausiai ima tam tikrą sumą.

Bankai yra svarbiausia stambiausių kredito įmonių rūšis. Šių laikų bankas – tai speciali finansinė institucija, kuri telkia laikinai laisvas lėšas, teikia kreditą, tarpininkauja atliekantiems piniginius atsiskaitymus, reguliuoja pinigų cirkuliaciją, leidžia į apyvartą pinigus, vertybinius popierius, atlieka su jais susijusias operacijas ir kitas funkcijas. Kitaip tariant, bankai yra specialios firmos, kurių veikla finansų sistemoje yra susijusi su tarpininkavimu. Tokie bankai vadinami finansų tarpininkais.
Iki 1922 m. pabaigos Lietuva neturėjo nacionalinio emisijos banko, savų pinigų. 1918-1922 m. Lietuvos emisijos banko funkcijas atliko vokiškoji RSK, mokėjimai buvo atliekami jos leistais ostpinigiais.
1918 m. įkurtas Priekybos ir pramonės bankas. Tai buvo pirmasis Nepriklausomos Lietuvos bankas, kuris savo veiklą pradėjo Vilniuje, kiek vėliau persikėlęs į Kauną. Dėl ne visai pamatuotos veiklos 1926 m. šis bankas bankrutavo.
Antrasis Lietuvos komercinis bankas buvo Ūkio bankas. Šį didžiausią (nuo 1921 m.) komercinį banką 1919 m. įsteigė Kazys Bizauskas, Pijus Grajauskas, Andrius Dubinskas, Aleksandras Stulginskis, Jonas Vailokaitis. Jo įstatus Vyriausibė patvirtino 1919 m. vasario 16d. tai pirmasis lietuviškas bankas, veikęs pagal akcinių bendrovių, akcinių bankų įstatymus. Ūkio bankas daug prisidėjo įvedant litą į krašto rinką.
1920 m. rugpjūčio 3 d. pradėjo veikti Komercinis bankas. 1920 m. įstatuose jis vadinamas Lietuvos komercijos banku, o 1927 m. įstatuose – Lietuvos komerciniu banku. Jis vertėsi daugiausia vekselių diskonto ir paskolų teikimo už vekselius operacijomis. Daugiausia šis bankas kreditavo prekybą ir pramonę.
1920 metais buvo įsteigti trys bankai. Centrinis žydų bankas turėjo finansuoti Lietuvos žydų kooperaciją ir smulkiojo kredito bendroves, taip pat atlikti įvairias bankines operacijas.
Lietuvos bankas pradėjo veikti 1922 m. spalio mėn. 2 d., kai įvesta nacionalinė valiuta. 1922 m. rugpjūčio 9 d. Lietuvos Steigiamasis seimas priėmė "Piniginio vieneto įstatymą", kuriame sakoma, kad Lietuvos Respublikoje yra įvedamas aukso monometalizmas, t. y. pinigų sistema, paremta auksu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-05
DalykasMatematikos referatas
KategorijaMatematika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis36.85 KB
AutoriusOlia
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Matematika bankininkysteje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą