Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Matematika>Archimedas

Archimedas

  
 
 
1234
Aprašymas

Archimedas. Gyvenimas. Archimedo mirtis. Veikalai kuriuos parašė Archimedas. Archimedo Metodai. Ekshaustinis Metodas. Mechanikos metodas. Archimedo techniniai išradimai. Šaudyklės.

Ištrauka

Garsusis graikų mokslininkas ir matematikas, išradėjas ir visų galų meistras, gimė apie 287m.pr.Kr. Sirakūzuose , Sirijoje. Jo tėvas buvo žinomas graikų astronomas Phidias. Apie jo motiną nėra žinoma. Archimedas augo veikiausiai prastose sąlygose. Raštuose pasakojama apie kelionę į Ispaniją mokslo tikslais. Archimedas mokėsi ir Egipte ir Aleksandrijoje. Tačiau jo mokytojai nežinomi. Numanoma jog tai galėjo būti buvę Euklido mokiniai. Būdamas Aleksandrijoje susipažino su Eratostenu. Šis žmogus pirmasis išmatavo meridiano ilgį ir pagal jį nustatė ilgį aplinkui visą žemę. Archimedas nuolat mini Eratosteną savo veikaluose.
Archimedu domėjosi ir minėjo keliais amžiais vėliau už jį gyvenę graikų ir romėnų istorikai. Jį mini Plutarchas, Livijus, Ciceronas, Oribasijus, ir daugelis kitų. 1906m. Prof.Heibergas atrado vieną Archimedo Rankraščio X amžiaus nuorašą. Šis nuorašas padarytas 13 amžiuje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMatematikos namų darbas
KategorijaMatematika
TipasNamų darbai
Apimtis4 puslapiai 
Dydis9.65 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Archimedas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 4 puslapiai 
  • Vilniaus Pilaitės vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • Jakavonis
Pasidalink su draugais