Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Matematika

Matematika (329 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Vektoriai (3)

  PowerPoint pristatymas. Uždaviniai su vektoriais ir jų sprendimas. Raskite vektoriaus koordinates, kai... Kokio didumo kampus su koordinačių ašimis sudaro vektorius, kai... Ar kolinearūs vektoriai? Su kuria reikšme vektoriai yra kolinearūs? Kurie iš šių vektorių yra kolinearūs, kai...? Koordinačių plokštumoje nubraižykite keturkampį ABCD, kurio A(1; 2), B(4;2), C(7;-1) ir d(-3; -1). Nustatę rūšį, apskaičiuokite plotą. Keturkampio kraštinės sutampa su vektoriais. Nustatykite to keturkampio rūšį ir apskaičiuokite su jo įstrižainėmis sutampančių vektorių koordinates. Apskaičiuokite skaliarinę vektorių sandaugą. Dvi lygiagretainio kraštinės yra vektoriai. Apskaičiuokite to lygiagretainio kampus 10 tikslumu, kai... Taškai A, B ir C yra trikampio ABC viršūnės. Apskaičiuokite to trikampio kampus ir smailųjį kampą (10 tikslumu) tarp jo pusiaukraštinių, nubrėžtų iš viršūnių A ir C, kai... Nustatykite, ar keturkampis ABCD yra stačiakampis, kai... Piramidės ABCD viršūnės yra taškai A(3; 0; 1), B(-1; 4; 1), C(5; 2; 3) ir D(0; -5; 4). Apskaičiuokite atstumą nuo taško A iki sienos BCD pusiaukraštinių sankirtos taško E ir vektoriaus su briaunomis AB, AC ir AD sudaromų kampų kosinusus.
  Matematika, pristatymas(59 skaidrės)
  2007-06-29
 • Vektoriai (4)

  PowerPoint pristatymas. Vektorių sąvoka. Vektoriaus ilgis. Vienakrypčiai vektoriai. Lygiagretainio taisyklė. Daugiakampio taisyklė. Vektorių atimtis. Vektorių daugyba iš skaičių. Vektoriai koordinačių plokštumoje. Vektorių veiksmai ir koordinatės. Skaliarinės sandaugos apibrėžimas. Skaliarinės sandaugos reiškimas koordinatėmis.
  Matematika, pristatymas(14 skaidrių)
  2007-10-19
 • Vektoriai erdvėje. Koordinačių metodas erdvėje

  PowerPoint pristatymas. Vektorius. Kolinearieji erdvės vektoriai. Vektorių veiksmai. Vektorių daugyba iš skaičiaus. Vektoriaus koordinatės. Vektorių sumos, skirtumo, vektoriaus ir skaičiaus sandaugos koordinatės. Vektorių ilgio reiškimas vektoriaus koordinatėmis. Vektorių skaliarinė sandauga. Vektorių statmenumo sąlyga. Kampo tarp dviejų erdvės vektorių sąvoka. Kampo tarp dviejų erdvės vektorių skaičiavimas. Kampo tarp dviejų tiesių (susikertančių arba prasilenkiančių), radimas kai žinomos tų tiesių krypties vektorių koordinatės. Kosinusų kampų, kuriuos sudaro vektorius a su koordinatiniais vektoriais i, j, k apskaičiavimas. Erdvės vektorių kolinearumo sąlyga. Atkarpos vidurio taško koordinačių radimas. Atstumo tarp dviejų erdvės taškų skaičiavimo formulė. Vektoriaus ilgio skaičiavimo formulė, kai žinomos jo pradžios ir galo koordinatės. Sferos lygtis. Plokštumos lygtis. Kampo tarp tiesės ir plokštumos skaičiavimas, kai žinomos tiesės krypties vektoriaus koordinatės ir nenulinio vektoriaus, statmeno plokštumai, koordinatės. Kampo tarp dviejų α ir β skaičiavimas. Atstumo nuo taško iki plokštumos skaičiavimas.
  Matematika, pristatymas(20 skaidrių)
  2008-01-01
 • Verslo ir finansų matematika

  Verslo ir finansų matematikos savarankiško darbo 16 variantas. Pradinio kapitalo skaičiavimas. Projektų pelningumas. Periodinės įmokos. "Reklamos biudžeto sudarymas".
  Matematika, uždavinys(6 puslapiai)
  2005-10-04
 • Viduramžių matematika

  PowerPoint pristatymas. Viduramžių matematika. Kas yra matematika? Kaip matematiką apibūdino mokslininkai? Pitagoras. Platonas. R. Dekartas. G. Leibnicas. F. Engelsas. Įdomesni viduramžių matematikos įvykiai. Viduramžių matematikai.
  Matematika, pristatymas(9 skaidrės)
  2005-10-18
 • Vieno kintamojo funkcijos tyrimas

  Duota funkcija. Funkcijos trūkio taškai. Funkcijos apibrėžimo sritis. Funkcijos grafiko susikirtimo su koordinačių ašimis taškai. Funkcijos ekstremumai. Pirmos eilės funkcijos išvestinė. Antros eilės išvestinė. Funkcijos reikšmė ekstremumo taškuose. Funkcijos perlinkio taškai. Funkcijos grafiko asimptotės. Funkcijos grafikas.
  Matematika, laboratorinis darbas(4 puslapiai)
  2009-06-01
 • Žymiausi matematikai: R. Dekartas, E. Galua, T. Miletietis

  Įvadas. Renė Dekartas. Biografija. X ir Y Dekarto sandauga. Evaristas Galua. Biografija. Galua grupių teorija. Talis Miletietis. Biografija. Antrasis trikampių lygumo požymis. Išvados.
  Matematika, referatas(15 puslapių)
  2006-11-10
 • Žymiausi matematikai. Blezas Paskalis

  Įvadas. Vaikystė. Kūgio pjūviai ir azartiniai uždaviniai. Traktatas apie aritmetinį trikampį. Cikloidė. Paviršių bei kūnų susidarymo ir matavimo pricipai. Paskutiniai gyvenimo metai. Išvados.
  Matematika, referatas(18 puslapių)
  2006-01-24
 • Žymiausias matematikas ir filosofas Pitagoras

  Įvadas. Pitagoro biografija. Nealgebriniai teoremos įrodymai. Paprasčiausias įrodymas. Senovės kiniečių įrodymas. Senovės indų įrodymas. Euklido įrodymas. Algebriniai teoremos įrodymai. Įžanga. Pirmasis įrodymas. Antrasis įrodymas.
  Matematika, referatas(9 puslapiai)
  2006-01-09
Puslapyje rodyti po